Odporúčania pre klientov v súvislosti s požiarmi v zahraničí. Zobraziť viac

Skupina Generali sa rozhodla pomôcť ľuďom zasiahnutým zemetrasením v Turecku a Sýrii sumou 500 000 eur, ktoré venuje nadácii UNICEF a ďalším miestnym iniciatívam. K pomoci sa spoločne pridáva aj Generali Česká poisťovňa a slovenská Generali.

Najsilnejšie zemetrasenie v Turecku od roku 1939 spolu s drsnými poveternostnými podmienkami a pokračujúcou epidémiou cholery vážne ovplyvňujú životy miliónov ľudí v zasiahnutých oblastiach, ktorí sú teraz závislí od humanitárnej pomoci.

V reakcii na túto katastrofu sa skupina Generali rozhodla darovať 500 000 eur nadácii UNICEF, ktorá pôsobí v zasiahnutých lokalitách a pomáha pri záchranných prácach, zabezpečuje dodávanie potravín, čistej vody, oblečenia, zdravotníckych a hygienických potrieb a tiež obstaráva dočasné prístrešie pre rodiny a deti. Finančná pomoc bude poskytnutá v spolupráci s poisťovňou Generali pôsobiacou v Turecku (Generali Sigorta) aj vybraným lokálnym iniciatívam, ktoré sa zameriavajú na pomoc komunitám zasiahnutým ničivým zemetrasením.

Skupina Generali tiež spustila aj globálnu finančnú zbierku na pomoc ľuďom v postihnutých oblastiach, pričom vyzbieranú sumu spoločnosť znásobí a dorovná vlastnými finančnými prostriedkami.

Pridáva sa aj Generali Česká poisťovňa a slovenská Generali

K pomoci sa pridáva aj Generali Česká poisťovňa a slovenská Generali, ktoré na pomoc ľuďom zasiahnutým zemetrasením vyčlenili zo svojich zdrojov sumu 20 000 eur.

„Uplynulý týždeň nám ukázal, aká nevyspytateľná je naša planéta a aké krehké sú naše životy. V takýchto ťažkých momentoch si vždy pripomeniem, čo je poslaním našej firmy – stáť pri ľuďoch v ťažkých životných situáciách, podať im pomocnú ruku a pomôcť im aspoň čiastočne preklenúť náročné obdobie. Preto sme sa rozhodli aj na lokálnej úrovni finančne podporiť humanitárne organizácie, ktoré pomáhajú priamo v zasiahnutých oblastiach,“ hovorí Roman Juráš, country manažér skupiny Generali pre Českú republiku a Slovensko a generálny riaditeľ Generali Českej poisťovne.

Generali Česká poisťovňa a slovenská Generali spoločne venujú sumu 20 000 eur organizáciám Človek v ohrození a Človek v tísni poskytujúce humanitárnu pomoc priamo v zasiahnutých krajinách.

Návrat na tlačové správy
Načítavanie