Odporúčania pre klientov v súvislosti s požiarmi v zahraničí. Zobraziť viac

Pri poistení stavieb pomôže s určením hodnoty stavby znalecký posudok či poisťovňa formou zjednodušenej kalkulačky na výpočet poistnej sumy. Pri poistení domácnosti sa na určenie jej hodnoty využíva orientačný výpočet na základe koeficientu plochy domácnosti. Poisťovňa Generali sa preto rozhodla pre čo najadresnejší výpočet hodnoty vašej domácnosti priniesť riešenie v podobe novej aplikácie.

Ako určiť hodnotu domácnosti?

Jedna z prvých otázok, ktorú klient dostane pri uzatváraní poistenia majetku je – Akú hodnotu má váš dom, byt alebo domácnosť? Odpoveď je veľmi dôležitá. Od tejto sumy sa totiž odvíja výška poistného plnenia vyplateného poisťovňou v prípade poistnej udalosti.

Pri poisťovaní majetku klientom vždy odporúčame zvoliť poistnú sumu v takej výške, ktorá bude v prípade poistnej udalosti postačovať na zabezpečenie bývania v rovnakom komforte, aký mal klient pred vznikom škody. Odhadnúť hodnotu svojej domácnosti, ktorá by aspoň približne zodpovedala jej skutočnej hodnote, je však náročné. „Poisťovne pomáhajú klientom pri stanovení hodnoty domácnosti orientačným výpočtom na základe koeficientu plochy domácnosti, napríklad prenásobia metre štvorcové obytnej plochy sumou 300 eur. Tento spôsob však nie je presný, keďže stanovenie výšky poistnej sumy je vždy vysoko individuálne a závisí od vybavenia konkrétneho bytu, zvolených materiálov či spotrebičov. Niekto totiž do zariadenia svojej domácnosti značne investuje, iný si ju zasa zariadi jednoduchšie,“ upozorňuje Tomáš Potúček, riaditeľ Úseku poistenia majetku a zodpovednosti poisťovne Generali.

Prvá na trhu

Práve preto prichádza Generali ako prvá poisťovňa na trhu s unikátnou webovou aplikáciou na určenie hodnoty majetku. „Hravá aplikácia vás prevedie cez jednotlivé miestnosti vašej domácnosti, pričom  sa bude pýtať, čo by ste v danej izbe mohli mať a koľko to priemerne stojí,“  vysvetľuje Tomáš Potúček z poisťovne Generali.

Hodnota jednotlivých vecí, ktoré sú uvedené v aplikácii, bola konzultovaná priamo s predajcami, preto odzrkadľuje reálne priemerné ceny v obchodoch. Samozrejme, ak ste kúpili napríklad chladničku lacnejšie alebo drahšie, než uvádza aplikácia, viete si túto sumu ľubovoľne upraviť. Rovnako si viete jednoducho doplniť aj predmety spolu s ich hodnotou, ktoré v domácnosti máte, no nenachádzajú sa v ponuke aplikácie.

Po virtuálnom prejdení všetkých izieb je na vami zadanú e-mailovú adresu zaslaná sumarizácia hodnoty vašej domácnosti. Vyplnenie aplikácie pritom zaberie zhruba 10 minút.

Vlastníme viac, ako si myslíme

V priemere vlastní bežný Európan niekoľko tisíc vecí, ktorých prítomnosť si vo svojom príbytku už ani neuvedomuje, no dohromady môžu predstavovať skutočne vysokú hodnotu. „Keď sme pripravovali toto riešenie, spýtali sme sa niekoľkých ľudí na hodnotu vecí, ktoré sa nachádzajú v ich domácnosti. Väčšina ľudí sa sústredila práve na hodnotnejšie veci, ako je nábytok, elektronika a cennosti. Potom si vzali do rúk našu aplikáciu a zrazu zistili, aká vysoká hodnota sa skrýva v oblečení, topánkach, knihách, kuchynských potrebách a podobne, na ktoré pôvodne ani nepomysleli,“ hovorí Potúček.

Okrem toho, si mnohí pri výpočte hodnoty domácnosti ani neuvedomia, že aj pivnica, garáž či kôlňa sú súčasťou domácnosti a do finálnej sumy je tak potrebné zarátať aj majetok, ktorý sa v nich nachádza. 

Aplikácia na určenie hodnoty majetku je k dispozícii nielen klientom poisťovne Generali, ale všetkým, ktorých zaujíma finančná hodnota ich domácnosti. Využitie aplikácie nie je podmienené dojednaním si poistenia. Jej cieľom je pomôcť klientom s čo najadresnejším určením celkovej hodnoty ich majetku.

Vyskúšajte si túto webovú aplikáciu aj vy na https://generali.sk/hodnota-domacnosti/

Návrat na tlačové správy
Načítavanie