Ako postupovať pri škodách spôsobených zemetrasením Zobraziť viac
  • Georg Engl sa stane novým CEO poisťovne Generali.
  • Roman Juráš sa stane novým CEO Českej poisťovne.
  • Jiří Doubravský vymenovaný za COO Českej poisťovne.

Georg Engl bude od 1. septembra 2019 vymenovaný za nového generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva spoločnosti Generali Poisťovňa, a. s., Bratislava. Členom predstavenstva poisťovne Generali sa stane už od 1. augusta 2019.

Georg Engl nahradí Romana Juráša, ktorý sa od 1. septembra 2019 stane novým predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom spoločnosti Česká pojišťovna a.s., Praha. Členom predstavenstva Českej poisťovne sa stane od 1. júla 2019.

Taktiež Jiří Doubravský sa presunie z poisťovne Generali na Slovensku do predstavenstva Českej poisťovne od 1. júla 2019 na pozíciu Chief Operations Officer.

Georg je v súčasnosti generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Generali osiguranje d.d., Zahreb. Do Generali prišiel v roku 2000 ako management trainee vo Viedni a Varšave. Od 2001 pracoval ako odborný asistent CFO (Chief Financial Officer) v Generali Holding Viedeň. Rakúšan Georg Engl sa v roku 2005 stal riaditeľom risk manažmentu a strategického plánovania v Generali UK v Londýne. V roku 2009 bol vymenovaný za CFO Generali osiguranje d.d., Zahreb a v roku 2012 za generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva.

Luciáno Cirinà, generálny riaditeľ Generali CEE Holding a regionálny riaditeľ pre Rakúsko, strednú a východnú Európu a Rusko, povedal: „Vymenovaním Georga budeme pokračovať v ďalšom úspešnom rozvoji našej spoločnosti na Slovensku pod vedením skúseného manažéra z Generali, ktorý má vynikajúce medzinárodné skúsenosti a široké znalosti poistného biznisu. Stál za rôznymi aktivitami, ktoré menili poistný trh, ako aj novými riešeniami zameranými na klienta. Pod jeho vedením Generali v Chorvátsku dosiahla skvelý posun nášho biznisu a každoročný rast poistného. Rád by som sa poďakoval Romanovi a Jirkovi za ich výnimočný prínos k získaniu silnej trhovej pozície a realizácii cieľov rastu a profitability vo všetkých produktových líniách.“

GENERALI GROUP

Poisťovňa Generali je jedným z popredných poskytovateľov poistenia na slovenskom trhu. Je súčasťou nezávislej talianskej Skupiny Generali, ktorá má silné medzinárodné postavenie. Bola založená v roku 1831 a je jedeným z najväčších celosvetových poskytovateľov poistenia. Skupina Generali pôsobí vo viac ako 50 krajinách sveta. V roku 2018 dosiahla príjem z poistného viac ako 66 mld. eur. So 71 000 zamestnancami po celom svete a 61 miliónmi klientov patrí Skupine Generali vedúca pozícia na trhoch v západnej Európe a čoraz dôležitejšie postavenie na trhoch v strednej a východnej Európe a v Ázii. V Rakúsku, strednej a východnej Európe a Rusku pôsobí Skupina prostredníctvom regionálneho zastúpenia (Austria, CEE & Russia Regional Office so sídlom v Prahe), ktoré zastrešuje celkovo 12 krajín a patrí tak medzi troch najväčších poisťovateľov v tomto regióne.

Návrat na tlačové správy
Načítavanie