Odporúčania pre klientov v súvislosti s požiarmi v zahraničí. Zobraziť viac

Tento rok príde piatok 13-teho hneď v januári. Za posledné tri roky sme zažili päť týchto „nešťastných“ dní. V poisťovni Generali sme sa teda pozreli na to, či sú piatky trinásteho naozaj nehodovejšie ako bežné dni a aké nehody sa v tento deň ľuďom stávajú.

Poverčiví ľudia veria v zlú silu piatku 13-teho už od stredoveku, keď kráľ Filip IV. práve v piatok 13. 10. 1307 uväznil a dal popraviť rytierov templárskeho rádu. Trinásť ľudí sa zúčastnilo aj na poslednej večeri Ježiša Krista, ktorý bol ukrižovaný práve na Veľký piatok.

A čo hovoria na poverčivosť ľudí štatistiky poisťovne Generali? Za posledné tri roky sa v priemere denne stalo 278 poistných udalostí. Na piatky trinásteho pripadá v priemere len 273 poistných udalostí, teda o čosi menej ako v bežný deň. Štatistiky našej poisťovne teda poverčivosť ľudí o „nešťastnom“ piatku trinásteho nepotvrdzujú.

Najmenej, „len“ 238 poistných udalostí sa podľa štatistík za posledné tri roky stalo v piatok 13. marca roku 2015. Naopak, „najnešťastnejším“ piatkom trinásteho bol za posledné tri roky piatok 13. februára 2012. V tento deň poisťovňa Generali zaznamenala až 295 poistných udalostí.

Štatistiky ukazujú, že v piatky trinásteho sa najviac poistných udalostí stáva v životnom poistení. Tu je prehľad niektorých z nich:

  • Muž si pri krájaní chleba pravou rukou nechtiac porezal ukazovák ľavej ruky, následne sa trhol, pričom sa mu nôž vyšmykol a porezal mu pravé stehno. Zo zranení sa liečil 18 dní.
  • Mäsiar sekal pre zákazníčku kosti do polievky. Z mäsa sa pri údere sekáčikom odlomila kostička a vletela mu do oka. Musel vyhľadať pomoc očného lekára, zranenie však, našťastie, neboli vážne, liečil sa z neho 11 dní.
  • 19-ročný muž opravoval chliev a ten mu spadol na nohu. Utrpel zlomeninu vnútorného členka, čo si vyžiadalo operáciu. Liečil sa viac ako päť mesiacov.
  • Na ženu v práci spadol priemyselný stroj, ktorý jej pomliaždil predkolenie pravej nohy. Liečiť sa musela 19 dní.
  • Klientovi spadol v práci na nohu kufrík s náradím. Zlomil mu palec na pravej nohe, liečiť sa musel 28 dní.
  • V piatok trinásteho sme zaznamenali aj prípad, keď klientka spadla zo stoličky, ktorá sa jej pošmykla na dlážke a zlomila si driekový stavec. S ťažkým zranením prišla na ošetrenie sama bez pomoci. Liečila sa tri mesiace.

 

Návrat na tlačové správy
Načítavanie