Odporúčania pre klientov v súvislosti s požiarmi v zahraničí. Zobraziť viac

 Vianoce sú síce menej nehodové ako bežné dni, ukazujú štatistiky poisťovne Generali, ale aj tak sa počas nich stáva množstvo, niekedy aj kurióznych, poistných udalostí.

Za posledné tri roky sa v bežný deň stalo v priemere 272 poistných udalostí, zatiaľ čo na vianočné sviatky, teda na 24. až 26. decembra, ich pripadá na deň len 78. Najrizikovejším z vianočných dní je dlhodobo Sviatok sv. Štefana, v ktorý sa za posledné tri roky stalo v priemere 90 poistných udalostí.

Najviac poistných udalostí sa stalo práve počas minuloročných sviatkov, takmer tristo. Naopak, najmenej škôd priniesli Vianoce v roku 2014, ani nie dvesto.

Na Vianoce sa stáva najviac poistných udalostí v súvislosti s havarijným poistením áut. Časté sú tiež poistné udalosti z oblasti životného poistenia, najmä úrazy.

Kuriózne vianočné poistné udalosti:

Zaznamenali sme prípad, keď v tlačenici medzi stánkami s občerstvením na vianočných trhoch v Bratislave udrel niekto dieťa do oka lakťom tak nešťastne, že sa z toho muselo liečiť 18 dní.

Naša klientka počas pečenia vianočného pečiva vyťahovala z rúry plech, pričom si popálila vnútornú stranu predlaktia. Tak sa pritom preľakla, že švihla rukou nahor a o žeravú mriežku si popálila aj vrchnú časť predlaktia. Z popálenín sa liečila 35 dní.

Iný náš klient si urobil sviatočnú večernú pohodu pri vínku. Pohár si položil vedľa sedačky. Avšak zabudol naň a keď vstával, sklenená stopka pohára sa mu zapichla do päty.

Z darčeka sa, žiaľ, dlho netešil chlapec, ktorý si prial nájsť pod vianočným stromčekom rybársky nôž. Keď ho totiž vyberal z puzdra, preťal si ním ukazovák. Hlboká rana prudko krvácala, chlapcovi museli ruku zašiť a zo zranenia sa liečil 28 dní.

Zaznamenali sme tiež prípad, keď klient vložil živého kapra do akvária pre rybičky. Rodinu kapor v akváriu zaujal natoľko, že nešťastne akvárium rozbili a vytopili svoj byt a aj susedov pod nimi.

Samostatnou kapitolou je vianočné osvetlenie a zábavná pyrotechnika. Pri vianočnom osvetlení klientom odporúčame, aby pred odchodom z domu skontrolovali elektrospotrebiče a elektrické zariadenia. Vianočné osvetlenie nie je dobré nechávať zažaté, ak niekam odchádzame. Dôležité je tiež kupovať kvalitné výrobky od overených výrobcov so zárukou, keďže škody spôsobujú najčastejšie práve sviečky neznámeho pôvodu kupované na trhoviskách.

Pri neodbornej manipulácii s pyrotechnikou prichádza k vážnym úrazom, ale aj k škodám na majetku. Poisťovňa Generali zaznamenala prípad, keď sa vystrelená svetlica odrazila tak, že vletela oknom do spálne bytu, kde spálila posteľ s perinami, vankúšmi, dekou, ale aj ratanový obklad.

Návrat na tlačové správy
Načítavanie