Odporúčania pre klientov v súvislosti s požiarmi v zahraničí. Zobraziť viac

K Veľkej noci tradične patrí šibačka či cestovanie za rodinou a s tým spojené poistné udalosti. Pozreli sme sa teda na to, či je veľkonočný pondelok z hľadiska ich počtu rizikovejší ako bežné dni.
Pri pohľade na štatistiku z posledných troch veľkonočných pondelkov sa tento deň javí na prvý pohľad ako „nehodovejší“. Je to však spôsobené tým, že v roku 2013 sa práve na veľkonočný pondelok prehnala Slovenskom víchrica, ktorá narobila veľké škody. V tento deň sa stalo až o 59 percent viac poistných udalostí ako v bežné dni.

Ak by ale nebolo víchrice, veľkonočný pondelok je podľa štatistík, prekvapivo, menej „nehodový“ ako bežné dni. Napríklad minulý rok poisťovňa Generali zaznamenala v pondelok len 111 „veľkonočných“ poistných udalostí, v roku 2012 ich bolo 129. Priemer v bežné dni bol pritom v tomto období až 223 poistných udalostí.
Aké kuriózne poistné udalosti poisťovňa Generali zaznamenala?

Šibačka v nemocnici

Službukonajúci lekár si chcel v nemocnici zrejme spestriť sviatočný deň, ktorý trávil s ďalšími kolegami a kolegyňami. A to tak, že kolegyne pooblieva vodou. Jednu zo sanitárok začal naháňať, tá sa v snahe ujsť pošmykla tak nešťastne, že si zlomila stehennú kosť. Liečba si vyžiadala približne pol roka.

Oblievačka s fénom

Dcéra nášho klienta si po odchode šibačov vysúšala mokré vlasy fénom. V tom ale vtrhli do bytu ďalší šibači, fén pozabudla vypnúť a položila ho na okraj umývadla. Keď ju šibači začali opäť polievať, zasiahli vodou aj fén – ten vybuchol a plameň podpálil záclonu.

Zapozeral sa na šibačov

Na Veľkonočný pondelok klient prechádzal autom cez dedinu a pozoroval šibačov. Zaujatý dianím na ulici sa prestal venovať riadeniu auta a nabúral do stĺpu elektrického vedenia. Klient si tak rozbil prednú časť vozidla.

Syn výmyselník

Otec vozil syna po rodine šibať, pričom syn mal svoju fľaštičku s vodou na polievanie. Cestou v aute sa syn s fľaškou hral , otec ho napomínal, otočil pri tom hlavu smerom k synovi, ktorý mu v tom okamihu nastriekal vodu do tváre. Otec sa zľakol, strhol volant a nabúral do stĺpa. Poškodil pri tom predný nárazník na aute.

Prejedená klientka

Klientka sa počas veľkonočných sviatkov tak prejedla, že si spôsobila Ileus, teda nepriechodnosť čreva. Lekári ju preto museli akútne operovať.

Návrat na tlačové správy
Načítavanie