Pre deti sa začína ich najobľúbenejšia časť roka – letné prázdniny. Práve počas nich sa deťom stane až takmer o pätinu viac úrazov ako cez rok, ukazujú štatistiky poisťovne Generali. Ak rodič musí s dieťaťom či už po úraze alebo pre chorobu ostať doma, odrazí sa to na jeho príjme, čo môže mať vplyv aj na dieťa. Aj výpadok príjmu sa však dá poistiť.

Priemerná výška ošetrovného od štátu pri jednom ochorení dieťaťa nedosahuje ani 80 eur. Táto suma však len ťažko postačuje na vykrytie výpadku príjmu rodiča, ktorý musí s dieťaťom zostať doma aj niekoľko dní.

Poisťovňa Generali ponúka ako jediná na Slovensku pri poistení dieťaťa v produkte La Vita možnosť poistiť si náhradu príjmu rodiča počas ošetrovania dieťaťa. „Ak musí zostať rodič s dieťatkom doma viac ako 11 dní, dostane od poisťovne kompenzáciu zníženia príjmu počas ošetrovania dieťaťa. A to bez čakania na ukončenie liečby. Ľudia to ocenia, ak napríklad dostanú kiahne dve deti po sebe. V takom prípade musí s nimi rodič zostať doma aj niekoľko týždňov,“ vysvetľuje Alexandra Pavlovičová, vrchná riaditeľka Úseku personálneho poistenia poisťovne Generali. „Navyše, ak sa dieťatko po úraze lieči viac ako 8 dní, vďaka poisteniu nevyhnutného liečenia úrazu vyplatíme dávku už od 1. dňa spätne, a to bez čakania na ukončenie liečby,“ dopĺňa.

Poistenie dieťaťa La Vita od poisťovne Generali kryje až 34 detských závažných ochorení, vrátane autizmu či leukémie. Dieťa navyše chráni aj pri strate rodiča. V prípade úmrtia rodiča poskytuje totiž poisťovňa dieťaťu každý mesiac sirotský dôchodok, a to až do jeho 25. roku života. „Čo je dôležité, vďaka poisteniu oslobodenia od platenia poistného poistenie pri smrti rodiča či pri jeho invalidite dieťaťu nezaniká, ale jeho platenie na seba preberá poisťovňa,“ hovorí Pavlovičová.

Pri poistení dieťaťa je dôležité myslieť na ochranu príjmu rodiča. Vďaka poisteniu náhrady poistného pri dlhodobej PN vrátime zaplatené poistné za celú dobu práceneschopnosti rodiča, čo mu umožní zachovať poistnú zmluvu pre dieťa aj v prípade, že pre PN sa rodinný rozpočet naruší.

Význam poistenia pre deti je aj v tom, že rodičia dieťaťu už od malička vytvárajú finančnú rezervu, ktorú ocení, keď vyrastie. Napríklad mesiac štúdia na vysokej škole stojí študenta v priemere takmer 190 eur, rok štúdia v zahraničí vyjde až 8400 eur. „Na jednej zmluve vieme urobiť až dva investičné účty. Ak sa teda rodine narodí aj druhé dieťatko, dopoistíme ho už na existujúcej zmluve a rodičia tak ušetria veľa času s vybavovaním ďalších formalít,“ vysvetľuje Pavlovičová.

Návrat na tlačové správy
Načítavanie