V Generali umožňujeme študentom vysokých škôl získať v rámci programu Stážisti cenné skúsenosti dlhodobou prácou na odbornej agende a projektoch. Náš tím stážistov pozostáva z inovatívnych, kreatívnych a motivovaných mladých ľudí, ktorí na sebe chcú pracovať a posúvať sa #ĎALEJ.

Čo našim stážistom okrem možnosti odbornej praxe ponúkame?

V roku 2019 sme v poradí už 5. krát  pripravili/ zrealizovali v našej spoločnosti letný stážistický  projekt REgeneration, určený pre našich mladých kolegov, alias stážistov. Ústrednou témou projektu bola inovácia nášho San Marco portálu, komplexnej vznikovej a servisnej aplikácie, na ktorej pracovalo spolu 8 stážistov z rôznych úsekov.

Na začiatku sa naši stážisti zamerali na tzv. „prvý dojem“ a spoločne sa preklikali SMP a zamerali sa na funkcionalitu, dizajn, logiku a rýchlosť existujúceho SMP.

Druhou veľkou a veľmi zaujímavou časťou bola kampaň, ktorú si stážisti nastavili sami od vizuálu až po obsah a v rámci ktorej oslovili prostredníctvom dotazníka všetky obchodné siete, ktoré pracujú v SMP.

Záverečnou a zároveň najdôležitejšou časťou boli odporúčania, ktorých bolo až 22 a vďaka ktorým aj stážisti prispeli svojou časťou k novému SMP 2.0. Finálna prezentácia stážistov sa uskutočnila za účasti nášho CEO, členov predstavenstva a zúčastnených riaditeľov úsekov, ktorým stážisti spoločne odprezentovali svoje návrhy.

A ako celý projekt vnímajú stážisti? O tom nám viac povedala stážistka Zuzka z HR: „Stážistický projekt Generali bol už pri mojom pracovnom pohovore rozhodujúcim faktorom, prečo som sa rozhodla práve pre túto stáž. Bolo super podieľať sa vo výbornom kolektíve stážistov na inšpiratívnom projekte o inovácií San Marco Portalu – kľúčového strategického nástroja firmy. Aj keď prvotné dojmy a meetingy vyzerali veľmi komplikovane, výsledok bol naozaj nad moje očakávania. A z čoho sa veľmi tešíme, aj nad očakávania mentorov a kolegov, ktorým sme projekt prezentovali.“

Letný projekt v číslach:

  • 8 stážistov
  • 23 meetingov
  • 5 mentorov
  • 108 dní
  • 15 litrov kávy
  • 2036 správ na whats appe
  • 4221 riadkov v Exceli
  • 31 dní prieskumu

Načítavanie