Generali
Zobraziť mapu pobočiek
Naše pobočky SPOLUPRACOVNÍCI
  • A A A
  • CHAT
  •  
  • Klientsky portál

Generali sa stala silným partnerom Jupie Futbalovej školy Mareka Hamšíka

Poisťovňa Generali sa rozhodla prispieť svojím podielom k výchove športovej mládeže na Slovensku a podporiť Jupie Futbalovú školu Mareka Hamšíka, ktorá v súčasnosti vychováva viac ako 300 mladých futbalových talentov.

Poisťovňa Generali si uvedomuje svoju spoločenskú zodpovednosť, ako aj to, že šport je na Slovensku oblasťou, ktorá zápasí s nedostatkom financií. „Najmä pri výchove mladých talentov je potrebný silný partner, nakoľko ide o investíciu do budúcnosti. Jej hodnota sa ukáže až po čase, ale o to významnejšie môže ovplyvniť celú športovú generáciu,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne Generali Roman Juráš. Ako dodal, jedným z pilierov Generali je disciplína a bez tej nefunguje ani šport, ani biznis. Pôvodom talianska spoločnosť Generali sa tak stala silným partnerom športovej školy, ktorá nesie meno špičkového futbalistu Mareka Hamšíka – hviezdy talianskeho klubu SSC Neapol.

Profesionálny šport je veľmi náročný, vyžaduje od hráča maximálnu oddanosť a disciplínu počas celej hráčskej kariéry. Na druhej strane vysoká kvalita a profesionalita klubu poskytuje možnosti pre jeho individuálny rast a rozvoj. Verím, že aj v spolupráci s Generali sa nám podarí vytvoriť tie najlepšie podmienky pre mladých futbalistov, z ktorých vyrastú ďalší talentovaní hráči, ktorí nám budú robiť dobré meno doma a v zahraničí,“ hovorí Marek Hamšík.

História futbalovej školy Mareka Hamšíka siaha do roku 1993. Práve tu Marek Hamšík začal trénovať už ako 5-ročný chlapec. Svoje meno prepožičiava Jupie Futbalovej škole od júna tohto roka. Spolu s Marekom Hamšíkom tu vyrástlo aj niekoľko ďalších veľmi úspešných hráčov. Sú to napríklad Andrej Rendla či Jakub Sylvestr. Významné úspechy dosahujú aj detské talenty, a to ako na národných, tak aj na medzinárodných turnajoch.

Medzi ciele futbalovej školy Mareka Hamšíka patrí okrem výchovy mladých talentovaných futbalistov z blízkeho a vzdialeného okolia aj vytváranie dlhodobých tréningových návykov na futbal pod vedením kvalitných trénerov s najvyššou kvalifikáciou, vytváranie nadštandardných materiálno-technologických podmienok na tréningový proces či úzka spolupráca s partnerským klubom. Pri výchove futbalovej mládeže spolupracujú aj so SSC Neapol.

O Marekovi Hamšíkovi

Narodil sa v roku 1987 v Banskej Bystrici. Patrí k najlepším slovenským futbalistom. Mal iba 17 rokov, keď debutoval v najvyššej talianskej súťaži v drese Brescie. V roku 2007 prestúpil do Neapolu, kde sa vypracoval za najväčšiu hviezdu tímu. V historických tabuľkách SSC už teraz patrí medzi najlepších futbalistov klubu. Ako kapitán tímu priviedol mužstvo na majstrovstvá sveta v roku 2010 v Juhoafrickej republike. Trikrát bol vyhlásený za najlepšieho slovenského hráča (2009, 2010, 2014).

 

Kontakt
Spýtajte sa nás

Prevádzkové hodiny

Pondelok 08:00 - 18:00
Utorok 08:00 - 18:00
Streda 08:00 - 18:00
Štvrtok 08:00 - 18:00
Piatok 08:00 - 18:00

Používaním tohto webu súhlasíte s využívaním súborov cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením svojho internetového prehliadača. OK Viac informácií